Menu strony
O nas
Warto obejrzeć
FAQ
Opinie
Blog
Kontakt
Prześlij opinię
Technologia
Magnetyczna
Dalekiej podczerwieni
Jonów ujemnych
Produkty
Biżuteria
Regeneracja
Woda
Sen
Powietrze
Światło
Kosmetyki
Biznes
Dlaczego MLM?
Dlaczego Nikken?
Od czego zacząć?
Szkolenia, spotkania
Newsletter
adres email:
wypisz adres
Blog
2014-05-29
SEN DOBRY, DZIEŃ DOBRY :)


Prawda to, prawda... Wie o tym każdy komu choć raz w życiu zdarzyło się źle spać.

Każda noc jest dla organizmu czasem odpoczynku, regeneracji, naładowania akumulatorów na trudy kolejnego dnia. Oczywiście sen jest dla nas niezbędny, jednak ważna jest również jakość tegoż snu. Im spokojniej śpimy, tym większe mamy szanse na obudzenie się wypoczętym.

Co zazwyczaj przeszkadza nam w czasie snu? Dlaczego budzimy się w nocy albo śpimy nerwowo i rzucamy się na łóżku przez większą część nocy?

Powodów jest wiele i mają różne podłoże:
- późno zjedzony posiłek,
- stres,
- zażywane tabletki,
- brak ruchu w ciągu dnia,
- zbyt wysoka temperatura w sypialni,
- niewygodne łóżko.

Dzisiaj chciałabym napisać kilka zdań na temat niewygodnego łóżka. Co właściwie oznacza niewygodne?

Niewygodne powinno zostać zastąpione słowem niezdrowe. Często bowiem budzimy się niewyspani, ale łóżko uważamy za najwygodniejsze na świecie. Po jego wymianie na nowy, zdrowy materac przechodzimy katusze bo odczuwamy dyskomfort i jest nam źle. Jest to tylko kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli przez lata śpimy na kanapie z której wystaje sprężyna i gniecie nas w bok, to jak położymy się na prostym materacu, to czegoś nam będzie brakować. Wystarczy jednak przemęczyć się przez kilka nocy aby nikt już nie odebrał nam naszego nowego nabytku a cisnąca sprężyna raz na zawsze pójdzie w zapomnienie.

Pamiętajmy więc, najlepsze spanie to prosty, gładki materac, bez funkcji składania, bez guzików, czy innych ozdobnych przeszyć. Oczywiście musi być dobrze dobrany do naszej wagi, dlatego przed zakupem konieczne jest położenie się na materacu w sklepie i chociaż przez chwilę sprawdzenie jego twardości. W sklepach z materacami często pracują prawdziwi specjaliści od doboru materaca. Warto im zaufać i zdać się na doświadczenie w temacie, aby dobrze i efektywnie spać każdej nocy.

Zapraszamy do sklepu z materacami w Krakowie na ul. Kalwaryjskiej 39 :)

2014-05-27
Co nowego u Czującej się Młodo?


"Wiosna - cieplejszy wieje wiatr, wiosna - znów nam ubyło lat, wiosna, wiosna wkoło rozkwitły bzy..." jak śpiewali Skaldowie.
Bzy co prawda już przekwitły, ale na ich miejsce pojawiły się piękne kwiatostany akacji. Uwielbiam i nienawidzę kiedy kwitną.
Uwielbiam, ponieważ ich liczne kwiaty są niezwykle dekoracyjne. Nienawidzę, ponieważ jestem na nie uczulona...
Katar, swędzące oczy, kaszel, rano klucha w gardle i zatkany nos... Okropność! Na początku ratowałam się tabletkami. A kto mnie zna, ten wie, że nie przepadam za leczeniem farmakologicznym. Traktuję to jako Ostateczność przez duże O!

Zaczęłam szukać czegoś naturalnego, a ponieważ w ostatnim czasie miałam możliwość uczestniczyć w spotkaniu promującym produkty Dr.Nona więc postanowiłam je przetestować.

Zakupiłam produkt który na pierwszy rzut oka niewiele ma wspólnego z alergiami. Nie przeraziło mnie to, bo już zdążyłam się dowiedzieć, że produkty Dr.Nona działają wielokierunkowo, a ich zastosowanie jest niezwykle szerokie.

Dokonałam więc zakupu Płynu do Pielęgnacji Jamy Ustnej. Brzmi dziwnie prawda? Zaczęłam płukać usta i gardło, a nawet trochę wypijać i dolegliwości zelżały. Od trzech dni nie faszeruję się tabletkami i rozkoszuję się widokiem kwitnących za oknem akacji.


Polecam każdemu kto nie akceptuje faktu, że tabletka na jedno pomoże, na inne zaszkodzi!

Więcej na temat produktu na stronie:
http://www.cieplakolderka.pl/-wspomagajace-zdrowie/816-plyn-do-pielegnacji-jamy-ustnej.html

2014-05-19
19 maja obchodzony jest w Polsce
DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

Piękna i szczytna inicjatywa. Nie ma nic wspanialszego niż dobre uczynki. Takie naprawdę dobre, bezinteresowne, nie poszyte zimną kalkulacją i nadzieją na rychły rewanż. Fantastyczne jest, że możemy świętować taki dzień!

Wszystkich jednak szczerze zachęcam: niech dobre uczynki staną się naszą codziennością. Wiemy przecież, że to co dajemy wraca do nas zwielokrotnione. Pamiętajmy o tym i każdego dnia róbmy dobre uczynki!

2014-05-08
PODUSZKA DOBRA NA WSZYSTKO


Nie jest tajemnicą, że przesypiamy około 1/3 naszego życia. Większość z nas noce spędza w towarzystwie... poduszki! Bez niej nie wyobrażamy sobie dobrze przespanej nocy i uśmiechniętego poranka.

Jak wybrać najlepszą poduszkę dla siebie?
Ilość ofert na rynku jest porażająca. Poduszki i poduszeczki mniejsze i większe, naturalne, syntetyczne, do prania i dla alergików, ortopedyczne, profilowane... Uff! Jak odnaleźć się w tym gąszczu ofert?Przede wszystkim najważniejsze przy wyborze poduszki są dwie rzeczy:
- po pierwsze czy mamy problemy ortopedyczne z odcinkiem szyjnym kręgosłupa
- po drugie: czy jesteśmy alergikami.
Pozytywna odpowiedź na pierwsze pytanie ograniczy możliwość wyboru do produktów z grupy poduszek ortopedycznych. Teraz należy się zastanowić czy lubimy spać na twardym czy na miękkim i wybrać poduszkę w zależności od preferencji. Najlepiej zawsze sprawdzić poduszkę w sklepie i w miarę możliwości chociaż na chwilę się na niej położyć. Pamiętajmy, że poduszka będzie nam służyć przez przynajmniej kilka lat!
I choć rozpiętość cenowa poduszek ortopedycznych jest duża, to można wybrać taką poduszkę już za ok. 100 zł.


Poduszki ortopedyczne znajdziesz tutaj:
http://www.cieplakolderka.pl/62-poduszki-ortopedyczne
Jeżeli jesteśmy alergikami, odpowiedniej poduszki musimy poszukać wśród produktów przeznaczonych do prania. Poduszki syntetyczne mają różne wypełnienie i różne poszycie. Wszystkie jednak przeznaczone są do prania w temperaturze od 40 do 95 st.C. Wysoka temperatura prania umożliwia wyeliminowanie roztoczy i zanieczyszczeń będących silnymi alergenami. Poduszki syntetyczne bardzo często mają możliwość indywidualnego dopasowania twardości i wysokości do indywidualnych potrzeb.


Wszyscy natomiast, którzy nie są alergikami i nie mają problemów ortopedycznych, mogą zdecydować się w ramach profilaktyki na poduszkę profilowaną, wybrać produkt przeznaczony do prania aby ułatwić sobie utrzymanie higieny snu i czystość poduszki lub zdecydować się na tradycyjny produkt naturalny czyli poduszkę z puchem gęsim lub pierzem.

Pamiętajcie: jeżeli zaczynacie zwijać poduszę w kulkę i upychać pod szyją to znak, że czas na zmianę!


Duży wybór poduszek znajdziesz tutaj:
http://www.cieplakolderka.pl/26-poduszki

2014-05-06
Co nowego u Czującej się Młodo?


Długi majowy weekend minął jak zwykle zbyt szybko. Szybko, bo też pracowicie. Ogród zobowiązuje. Przyznaję że pogoda popsuła nam nieco plany. Piątkowe zimno było tak przenikliwe, że wszelkie prace rozpoczęliśmy w sobotę. Dzieci pojechały na trzy dni do babci a my z mężem dzielnie ruszyliśmy stoczyć nierówną walkę z chwastami i mchem. Naszym orężem były sekatory i opryskiwacz. Walczyliśmy dzielnie i choć nie polegliśmy w tej walce to zdecydowanie wyczerpaliśmy siły, nadwerężyliśmy kręgosłupy, a efekt może i widoczny dla nas, dla innych jest prawdopodobnie niezauważalny.Przy regeneracji i odpoczynku niezawodna okazała się bransoletka magnetyczna. Nie chcąc jej zgubić ani zniszczyć zdjęłam ją przed wyjściem do ogrodu. Zanim położyłam się spać przypomniałam sobie, że czegoś mi brakuje. Założyłam ją więc. Efekt był natychmiastowy: najpierw dreszcze i delikatny efekt ciepła na nadgarstku a po chwili uczucie ulgi i spokoju rozlewającego się po ciele. Rano czułam się wspaniale. Bóle zniknęły i obyło się bez nauki chodzenia po wstaniu z łóżka. Taka mała rzecz a cieszy!

2014-04-29
Co nowego u Czującej się Młodo?


O rety, jak mi się nie chciało wstać! Za oknem ptaszki świergolą, słoneczko świeci a ja mam powieki jak z ołowiu, bolą mnie plecy i w ogóle nie mam ochoty ani energii do działania. A wszystko przez moje dobre serce. Dlaczego? Już wyjaśniam…

W moim małżeńskim łóżku w sypialni są dwa materace. Dwa różne materace, wybrane z całą pieczołowitością i zaangażowaniem. Przecież nie od wczoraj zajmuję się branżą sypialnianą i dobrze wiem, że warunkiem koniecznym dobrze przespanej nocy jest właściwie dobrany materac. Między mną a moim mężem jest znaczna różnica w wadze – stąd i materace są dopasowane do naszych potrzeb. Mąż akurat wyjechał i miałam do dyspozycji całe nasze łóżko :) Tak mi się przynajmniej wydawało… Wieczorem kiedy dzieci powinny już spać usłyszałam tupanie po schodach. Mój synek ściskając przytulankę pod pachą i trąc oczka ze zmęczenia przyszedł i zapytał czy może ze mną spać. Nie mogłam się oprzeć tej dziecięcej prośbie, więc się zgodziłam. Mimo późnej pory, przygotowałam mu drugą część łóżka, zrezygnowałam z czytania książki i położyłam się z nadzieją na spokojną noc. Nie minęły dwie godziny jak poczułam, że ktoś mnie głaszcze po twarzy. Zdezorientowana, wyrwana ze snu usłyszałam prośbę mojej córci która nie mogąc zasnąć przyszła do mojego łóżka i po chwili była już pod moją kołderką. Duże, wydawałoby się łóżko nagle stało się dziwnie ciasne. Zaczęłam walczyć o kołdrę i przekładać lądujące co chwilę w moich żebrach rączki i nóżki moich pociech. W końcu nie mogąc spokojnie zasnąć ułożyłam się w nogach łóżka w poprzek materacy. W efekcie moja głowa i tułów leżały na materacu miękkim a biodra i nogi na twardszym. Kiedy usłyszałam dźwięk budzika nie wiedziałam czy się cieszyć, że katorga tej nocy już się skończyła czy boleć nad tym, że niewyspana jednak muszę wstać…

Dobrze wiem, że kwestia wygody i tego na czym śpimy to w dużej mierze siła przyzwyczajenia. Dajmy na to ktoś śpiący na wyleżanej kanapie z wystającą i cisnącą w żebra sprężyną, po zamianie kanapy na prosty i gładki materac z całą pewnością na początku odczuje dyskomfort. Jednak po kilku nocach nikt już mu tego materaca nie odbierze, a dobroczynny wpływ takiego legowiska będzie się ujawniał przez wiele, wiele lat.

Warunkiem jest odpowiednio dobrany materac i tu okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Wiem, że jest taki sklep z materacami w Krakowie na ul. Kalwaryjskiej 39, gdzie można liczyć na super obsługę. Kto nie był, a może być niech sam się przekona :)

2014-04-25
25 kwietnia Światowym Dniem Sekretarki

Z tej okazji wszystkim Sekretarkom dzięki którym nasze firmy są uporządkowane i zorganizowane życzymy wspaniałych szefów doceniających Waszą pracę, dużo uśmiechu na każdy zapracowany dzień, a także zdrowia i kondycji aby podołać wszystkim obowiązkom i wyzwaniom!


Dla wszystkich Pań, które chcą wyglądać pięknie i świeżo mamy dzisiaj dwie propozycje jak tego dokonać nie angażując dużej ilości czasu. Kosmetyki, nawet te drogie nie zawsze są w stanie ukryć nasze zmęczenie, które szczególnie widoczne jest na twarzy i w oczach.

Co więc należy zrobić?
Jednym ze sposobów na szybką regenerację skóry wokół oczu jest wykorzystanie magnetycznej maski na oczy. Spanie w takiej maseczce ma wiele zalet. Stałe pole magnetyczne ma działanie rozluźniające i odkwaszające. Lepiej i szybciej zasypiamy, regenerujemy się w krótszym czasie. Nasza skóra wygładza się, odzyskuje blask i dobrą kondycję. Maseczkę można stosować przez całą noc, w czasie podróży lub przed wieczornym wyjściem. Dwudziestominutowa drzemka przywraca dobry humor i energię. Jednorazowy wydatek a korzyść na całe lata!

Więcej na ten temat na stronie:
http://www.cieplakolderka.pl/-wspomagajace-zdrowie/781-maska-do-spania-kenko-sleep.htmlDrugim sposobem na szybkie przywrócenie świeżego wyglądu jest zastosowanie Kompresu z Wody Morza Martwego firmy Dr.Nona. Kompres nasączony jest wodą z morza martwego i olejkami eterycznymi które mają właściwości odświeżające, oczyszczające i regenerujące. Przyłożenie kompresu na twarz na ok 20 minut przed ważnym wyjściem przywróci blask i usunie ślady zmęczenia. Jedno opakowanie zawiera 30 kompresów.
Więcej na ten temat na stronie:
http://www.cieplakolderka.pl/-wspomagajace-zdrowie/815-kompresy-z-wody-morza-martwego.html

2014-04-15
Co nowego u Czującej się Młodo?


Na początek chciałabym się przedstawić i zdradzić coś na swój temat :) Otóż z całą pewnością należę do czującej się młodo części społeczeństwa. Wiek przecież nie jest najważniejszy i jak wszyscy wiemy wszystko się zmienia poza datą urodzenia :) Muszę brutalnie przyznać, nazwałam się Czującą się Młodo pod wpływem ogłoszenia o pracę. Tak, tak... takie przyszły czasy, że zaczęłam poważnie rozglądać się w poszukiwaniu stałego zajęcia. Okazuje się, że nie jest to wcale łatwe. I chociaż jestem przekonana o swoim potencjale, to jak się okazuje inni nie mają o nim zielonego pojęcia! W każdym razie w końcu znalazłam ogłoszenie dla siebie: Poszukiwany człowiek do zadań specjalnych. Wow! Wymarzone stanowisko dla mnie. W końcu mimo że jestem kobietą i ponoć Matką-Polką to nie straszne mi jest wbijanie gwoździ, założenie gniazdka elektrycznego czy wymiana koła w samochodzie i wiele, wiele innych.


Dość jednak przechwalania się czy jak kto woli użalania nad sobą.
Zbliża się pora obiadowa, więc jako odpowiedzialna mama dwóch szkrabów muszę przygotować coś do zjedzenia. Wymyśliłam pieczeń z indyka. Ponieważ przepis jest całkiem prosty i nie wymagający wiele zachodu a do tego mięsko smakuje wyśmienicie postanowiłam się z Wami nim podzielić.

Przepis na filet z indyka oczywiście nie jest moim dziełem, za to jest moim odkryciem wyszukanym w książce poświęconej diecie 5 przemian. A więc:

bierzemy filet z indyka - zwykle ok 600-800 g wagi, myjemy i wkładamy do naczynia żaroodpornego. Mięso posypujemy kolejno pieprzem, vegetą, bazylią, tymiankiem, odrobiną kurkumy i polewamy 2-3 łyżkami oliwy. Teraz trzeba zaczekać ok godziny i w tym czasie zagrzać piekarnik do temperatury 220 st.C. Odkryte naczynie z mięsem wstawiamy do piekarnika na 25 minut, a po tym czasie mięso posypujemy mielonym kminkiem i obkładamy pokrojoną cebulą. Przykrywamy, temperaturę zmniejszamy do 140 st.C i pieczemy jeszcze 1,5 godziny.

Danie jest upieczone, soczyste i pysznie przyprawione. No i nie jest smażone :) Szczerze polecam!

2014-04-07
7 Kwietnia Światowym Dniem Zdrowia

ZDROWIE wielu kojarzy się niestety z garściami połykanych tabletek, długotrwałymi, często wyniszczającymi organizm kuracjami i drogą przez mękę dzięki Narodowemu Funduszowi Zdrowia. Tak niestety jest, a zdrowie pojmowane jest opacznie jako stan braku choroby. Co zrobić aby tak nie było?
Zdrowie to stan organizmu w którym nie czujemy się przemęczeni, nie popadamy w stany depresyjne, a także nie grożą nam choroby.


W dzisiejszych czasach niestety trudno jest utrzymać taki stan, a powodów do utraty równowagi jest bardzo wiele: żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, spożywamy wątpliwej jakości żywność, pijemy wodę "wzbogaconą" w chemiczne dodatki i metale ciężkie. Prowadzimy także siedzący tryb życia, wiele godzin na dobę przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem o braku jakiejkolwiek aktywności fizycznej nie wspominając.

Od przyszłego wtorku zapraszamy wszystkich chętnych na naszą stronę, gdzie znajdą się porady, propozycje, przepisy i wskazówki dotyczące szeroko pojętego zdrowia, a wszystko to zaprezentowane w niezwykły sposób.

Do zobaczenia więc już w następny wtorek!

2014-03-21
Pierwszy Dzień Wiosny!

Za oknem świeci słoneczko a termometr pokazuje nawet 22 stopnie C. Kwitną kwiatki, wszystko dokoła robi się zielone, a ciepłe ubrania lądują w szafach aż do następnej zimy.


Wiosna to czas kiedy zaczynamy myśleć o zmianach: tych małych i tych większych. Marzy nam się zmiana stylu życia, diety, poprawa zdrowia, kondycji fizycznej. Chcemy ładniej wyglądać i czuć się lepiej.

Pierwszy Dzień Wiosny to więc najlepszy moment aby zakomunikować zmiany na naszej stronie. Skupimy się na Pięciu Filarach Zdrowia czyli inaczej mówiąc na Zdrowiu w Pięciu Odsłonach:
- zdrowym i efektywnym śnie
- dobrym samopoczuciu
- zdrowym odżywianiu
- skutecznej suplementacji
- pięknym, zdrowym wyglądzie


Szczegóły niebawem. A dzisiaj... Cieszcie się słońcem, ciepłem i piękną pogodą!

2014-01-01

Zeszłej nocy powitaliśmy Nowy Rok 2014.
Strzelały szampany, niebo rozświetlały sztuczne ognie.
Jak każdego roku nie brakowało życzeń, uścisków,
planów na nowe 12 miesięcy i ogromnej nadziei na ich spełnienie.
Życzę Wam wszystkim aby Nowy Rok 2014
obfitował i zaskakiwał wielością spełnionych marzeń,
aby realizacja planów była łatwiejsza i szybsza niż kiedykolwiek wcześniej,
aby dopisywało nam zdrowie a uśmiech nie schodził z twarzy,
aby był to pod wszelkim względami Dobry Rok!