Menu strony
O nas
Warto obejrzeć
FAQ
Opinie
Blog
Kontakt
Prześlij opinię
Technologia
Magnetyczna
Dalekiej podczerwieni
Jonów ujemnych
Produkty
Biżuteria
Regeneracja
Woda
Sen
Powietrze
Światło
Kosmetyki
Biznes
Dlaczego MLM?
Dlaczego Nikken?
Od czego zacząć?
Szkolenia, spotkania
Newsletter
adres email:
wypisz adres
Daleka podczerwień - Energia życia

DALEKA PODCZERWIEŃ

Energia życia


Słońce jest najbliższą nam gwiazdą emitującą promieniowanie podczerwone od zarania dziejów, dlatego szczególnie w słoneczny dzień jesteśmy nim otoczeni przez cały czas.
Dobroczynne właściwości dalekiej podczerwieni znano i ceniono już 3000 lat temu w Chinach skąd wywodzi się tradycja leczenia dłońmi. Naturalne przymioty dalekiej podczerwieni wykorzystywali indyjscy jogowie, a w dzisiejszych czasach często korzystamy z tej techniki nieświadomie przykładając dłonie do bolących miejsc lub zasłaniając zmęczone oczy przynosząc im w ten sposób ulgę. Podczerwień zwana energią życia jest wykorzystywana w lecznictwie.


Z naukowego punktu widzenia promieniowanie podczerwone jest falą elektromagnetyczną o długości od 780 nm do 1 mm i emitowane jest przez każde ciało fizyczne o temperaturze przekraczającej zero bezwzględne i przez każdy organizm żywy.


Lecznicze działanie promieniowania podczerwonego polega na wywołaniu w tkance biologicznej reakcji termicznych czyli cieplnych. Pod wpływem ogrzania tym dobroczynnym promieniowaniem ulegają rozszerzeniu naczynia krwionośne dzięki czemu zwiększa się dotlenienie, poprawia wymiana międzykomórkowa przez co usprawnia się proces detoksykacji. Stworzone zostaje w organizmie środowisko przyjazne wyzdrowieniu i wyleczeniu, a w efekcie ulegają złagodzeniu lub zlikwidowaniu bóle mięśniowe, stany zapalne, zaburzenia krążenia. Promieniowaniem podczerwonym leczy się choroby skóry, mięśni, rwę kulszową, nadciśnienie, stres, zmęczenie, ból głowy, reumatyzm, artretyzm, bezsenność czy przeziębienia.
Podczerwień działa korzystnie na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy, poprawia gospodarkę wodno-elektrolitową, pracę nerek, układ mięśniowy obniżając napięcie mięśniowe. Działa uspokajająco zmniejszając nerwowość i pobudliwość, ma działanie oczyszczające dla skóry, tkanek podskórnych, wspomaga odchudzanie i poprawia detoksykację organizmu. Badania naukowe dowiodły, że pod wypływem 20 minutowej ekspozycji organizmu ludzkiego na fale podczerwone nastąpiła poprawa mikrokrążenia krwi z 80% do 114%.

Najprostszym sposobem skorzystania z dobrodziejstw promieniowania dalekiej poczerwieni jest przebywanie na słońcu, gdyż promieniowanie to jest składową promieniowania słonecznego. Musimy niestety pamiętać, że na skutek zniszczenia przez rozwój cywilizacyjny ochronnej powłoki ozonowej Ziemi, wystawiając się na działanie promieni słonecznych, jesteśmy również narażeni na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego.

Fale podczerwone emitowane są również przez wiele naturalnych minerałów. Dzięki temu, przy użyciu nowoczesnych technologii możliwe było wyprodukowanie tkanin emitujących naturalne promieniowanie podczerwone. Dało to możliwość zastosowania dobroczynnego działania podczerwieni w życiu codziennym bez niepożądanych skutków ubocznych.