Menu strony
O nas
Warto obejrzeć
FAQ
Opinie
Blog
Kontakt
Prześlij opinię
Technologia
Magnetyczna
Dalekiej podczerwieni
Jonów ujemnych
Produkty
Biżuteria
Regeneracja
Woda
Sen
Powietrze
Światło
Kosmetyki
Biznes
Dlaczego MLM?
Dlaczego Nikken?
Od czego zacząć?
Szkolenia, spotkania
Newsletter
adres email:
wypisz adres
Technologia jonów ujemnych
JONY UJEMNE

dla zrelaksowanego ciała i rozjaśnionego umysłu


Jonizacja powietrza występuje w przyrodzie nie od dzisiaj. Każda burza przysparza jonów ujemnych w atmosferze oczyszczając powietrze i czyniąc je rześkim i relaksującym. Duża ilość jonów ujemnych występuje w lasach, w okolicach wodospadów i w czasie deszczu.



Jony ujemny zwane anionami to obdarzone ujemnym ładunkiem atomy. Powstają na skutek włączenia do atomu jednego lub więcej elektronów. Analogicznie kationy czyli jony dodatnie to takie atomy, które utraciwszy jeden lub więcej elektronów przejęły dodatni ładunek swojego jądra stając się atomami naładowanymi dodatnio.


Współczesne otoczenie człowieka czyli zamknięte pomieszczenia wyposażone w urządzenia elektryczne, zanieczyszczenie środowiska, asfalty, spaliny i smog elektromagnetyczny czy dym tytoniowy zaburza naturalną równowagę między jonami ujemnymi a dodatnimi. Od lat mamy do czynienia ze znaczną przewagą ilości jonów dodatnich w powietrzu, choć ich prawidłowy stosunek powinien wynosić 5:4.


Na początku naszego wieku przeprowadzono badania, które wykazały, że powietrze w którego składzie zdecydowanie przeważają kationy czyli jony dodatnie odbija się widocznie w niekorzystny sposób na stanie zdrowia i życia ludzi. Odczuwamy bóle głowy, pogorszenie się nastroju, pogarsza się również proces detoksykacji. Jeżeli w powietrzu zachowana jest względna równowaga kationów i anionów wówczas jesteśmy zrelaksowani a organizm funkcjonuje prawidłowo.
Kierownik Wydziału Farmakologii Stosowanej Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, doktor Felix Gade Sulman jednoznacznie twierdzi, że jony dodatnie oddziaływują niekorzystnie szczególnie na układ oddechowy, nerwowy i hormonalny.
Badania na roślinach i zwierzętach, które przeprowadził doktora Albert Krueger patolog bakteriolog z Uniwersytetu w Berkeley w Kalifornii, dowiodły że jony ujemne mają takie samo działanie uspokajające i regulujące poziom serotoniny w organizmie jak chemiczne środki uspokajające ale bez żadnych szkodliwych konsekwencji. Dodatkowo powietrze naszych biur i mieszkań ubogie w jony ujemne może wywoływać uczucie niepokoju, złego samopoczucia, stresu, zmniejsza wydajność pracy a także może wywoływać infekcje dróg oddechowych.
Niedostateczna ilość jonów ujemnych w powietrzu może być przyczyną zaburzeń rytmu serca w sposób analogiczny do zaburzeń wywołanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Przykładowe stężenia jonów ujemnych na cm3

Po burzy około 2400 j.u./cm3
W górach około 1600 j.u./cm3
Na polu około 800 j.u./cm3
W miasteczku około 300 j.u/cm3
W galerii handlowej około 210 j.u./cm3
W mieszkaniach około 190 j.u./cm3
W biurach około 68 j.u./cm3
W miastach około 30 j.u./cm3


Dzisiejsze zaawansowane technologie dają możliwość zjonizowania powietrza w pomieszczeniach i wokół nas przywracając równowagę między ilością jonów dodatnich i ujemnych. Korzyści dla organizmu to zredukowanie codziennego zmęczenia, stresu, rozjaśnienie umysłu, relaksacja a także ulga dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego, pracy układu trawiennego, zmniejszenie poziomu agresji, regulacja ciśnienia tętniczego, działanie przeciwbólowe, redukcja alergii, odmłodzenie ciała i umysłu, poprawa pamięci i reakcji wzrokowych, usunięcie z powietrza bakterii, dymu, pyłu i kurzu.