Menu strony
O nas
Warto obejrzeć
FAQ
Opinie
Blog
Kontakt
Prześlij opinię
Technologia
Magnetyczna
Dalekiej podczerwieni
Jonów ujemnych
Produkty
Biżuteria
Regeneracja
Woda
Sen
Powietrze
Światło
Kosmetyki
Biznes
Dlaczego MLM?
Dlaczego Nikken?
Od czego zacząć?
Szkolenia, spotkania
Newsletter
adres email:
wypisz adres
Dlaczego Nikken?

Powstała w 1975 roku firma Nikken wywodzi się z Japonii i jest zdecydowanym ekspertem w dziedzinie wellness i pionierem w zakresie technologii wellness.
Wellness - słowo to na stałe zadomowiło się w naszym języku i dla jednych jest pozornie zrozumiałe a dla drugich pozostaje słowem zagadką. Czym więc jest wellness?

Wellness wielka światowa moda na zdrowie, stan dobrego samopoczucia a dokładniej zdrowy styl życia. Trzeba być jednak ostrożnym w interpretowaniu słowa zdrowy. Bynajmniej nie oznacza ono stanu braku choroby.

Zdrowie to stan równowagi organizmu w którym nie czujemy się przemęczeni, nie popadamy w stany depresyjne a także nie grożą nam choroby. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest utrzymać taki stan. Powodów utraty równowagi jest bardzo wiele. Zanieczyszczone środowisko, niezbyt zdrowa żywność, woda kiepskiej jakości jako czynniki zewnętrzne ale również siedzący tryb życia, wielogodzinne przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem, brak aktywności fizycznej.

Nikken jako ekspert w dziedzinie wellness prowadzi działalność oferującą ludziom na całym świecie lepszą jakość życia. Zamiast hołdować tradycyjnemu podejściu medycyny zachodniej która koncentruje się na leczeniu chorób, koncepcja Total Wellness skupia się na zapobieganiu chorobom i szeroko pojętej profilaktyce. Jednym z największych osiągnięć firmy Nikken jest Innowacyjny Zdrowy Dom Nikken. Koncepcja Zdrowego Domu pozwala stworzyć środowisko które dba o zdrowie i dobre samopoczucie całej rodziny, w którym można prowadzić zbalansowany tryb życia. Jakość życia możemy podnieść jeżeli poświęcimy więcej uwagi podstawowym potrzebom człowieka takim jak wysokiej jakości woda, czyste, świeże powietrze, zdrowa dieta, aktywność fizyczna i odpoczynek. Dlatego właśnie technologicznie zaawansowane produkty Nikken wycelowane są w problemy dnia codziennego takie jak stres, zanieczyszczenia, nieprawidłowe żywienie.

Już od prawie czterech dekad Niezależni Konsultanci Firmy Nikken rozpowszechniają produkty poprawiające jakość życia ludzi z 40 krajów świata. Fenomen tej marki polega na tym, że firma dąży do tego aby przedmioty codziennego użytku przybliżały nas do natury, łagodziły dolegliwości i stwarzały idealne warunki do życia. Gama produktów jest bardzo szeroka: poduszki, kołdry, materace, biżuteria, filtry do wody, filtry powietrza, wkładki do butów, a nawet lampy emitujące światło które nie męczy oczu. Sekret pozytywnego oddziaływania na organizm tkwi w ukrytych w produktach technologiach: magnetycznej, dalekiej podczerwieni i jonów ujemnych. I chociaż brzmi to skomplikowanie, zjawiska te występują w naturze, a firma Nikken znalazła sposób aby wykorzystać je w produktach.

Człowiek został stworzony do bliskiego kontaktu z Ziemią która jest naturalnym źródłem pola magnetycznego. Niestety z postępem technologicznym nasz kontakt z Ziemią jest coraz mniejszy. Nie biegamy już boso i nie mieszkamy w szałasach, za to jesteśmy namiętnymi użytkownikami telefonów komórkowych, komputerów, telewizorów i kuchenek mikrofalowych. Otacza nas wszechobecny smog elektromagnetyczny, co bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Japoński naukowiec dr Kyoichi Nakagawa opisał zespół niedoboru pola magnetycznego który obejmuje szereg objawów takich jak: częste bóle głowy, brak energii życiowej, bóle ramion, pleców, bezsenność a także wzmożone napięcie nerwowe. Antidotum na takie objawy może być zastosowanie na co dzień produktów emitujących stałe pole magnetyczne odtwarzające pole magnetyczne Ziemi.

Produkty takie pomagają milionom ludzi na całym świecie przynosząc rozluźnienie mięśni skutkujące ulgą w bólach barków, kręgosłupa, stóp, rozkurcz naczyń krwionośnych co zwiększa natlenienie organizmu i polepsza odżywienie komórek, odkwaszenie organizmu i jego detoksykację. Dolegliwości bólowe stawów mogą minąć dzięki zastosowaniu opasek odbijających promieniowanie dalekiej podczerwieni.

Promieniowanie to, to nic innego jak ciepło które wytwarza każdy organizm stałocieplny. Zastosowanie w produktach włókien ceramiczno-refleksyjnych umożliwia wykorzystanie własnego ciepła do celów terapeutycznych. Odbite od tych włókien ciepło wraca do organizmu rozluźniając mięśnie, poprawiając ukrwienie i dotlenienie organizmu a w efekcie zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Każdy z nas zna uczucie świeżości i rześkości które występuje po burzy, które powstaje na skutek nagromadzenia w powietrzu dużej ilości korzystnych dla organizmu jonów ujemnych. Podobny efekt uzyskujemy stosując w pomieszczeniach filtry powietrza, które nie tylko oczyszczają powietrze z alergenów, pyłków i kurzu ale również jonizują powietrze. Dzięki temu czujemy się lepiej, pracujemy wydajniej i nie jesteśmy zmęczeni.